fbpx
 

Sex w ciąży… kilka ważnych porad

Sex w ciąży… kilka ważnych porad

Chciałabyś uprawiać sex, a nie wiesz czy możesz to robić w ciąży?

Wielu  przyszłych rodziców w ciąży nie uprawia seksu, obawiają się, iż mogą zaszkodzić dziecku.
Często największy problem tkwi w mężczyźnie ma on problem  z zaakceptowaniem partnerki w roli kochanki ,wielu z nich boi się także, że uszkodzi błony płodowe i płód. Zmieniająca się sylwetka partnerki wprowadza mężczyznę w zakłopotanie.

Bardzo często potrzebuje on  konkretnych wskazówek, może warto by profesjonalista wyjaśnił przyszłemu tacie, że dziecko w brzuchu mamy jest całkowicie bezpieczne. Można  jasno powiedzieć, że nie ma przeciwwskazań do współżycia podczas ciąży, zwłaszcza jeśli partnerka przejawia chęć i zainteresowanie seksem. Oczywiście, współżycie może być delikatniejsze, immisja członka może być płytsza, a pozycja bardziej komfortowa

 Tak więc w ciąży fizjologicznej, gdy mama czuje się dobrze to można cieszyć się życiem seksualnym i nadal czerpać z niego to co najlepsze.

 

  1. Czy zrobimy dziecku krzywdę?

Dziecko jest chronione przez mięśnie dna macicy, błony płodowe i płyn owodniowy, a więc całkowicie bezpieczne. Szyjka macicy zamknięta jest czopem śluzowym, który również chroni dziecko będące w łonie mamy  Podczas stosunku może odczuwać jedynie kołysanie (to macica delikatnie kurczy się w czasie orgazmu).

 

  1. Plamienie, delikatne krwawienie po stosunku

Podczas ciąży szyjka macicy staje się bardziej przekrwiona, gdyż zwiększa się przepływ krwi w macicy, by ją lepiej odżywić. Głębokie wprowadzenie w czasie stosunku członka do pochwy może spowodować krwawienie. Postarajcie się wybrać taką pozycję, by tego uniknąć. Czasami też może być ono skutkiem nie wyleczonej nadżerki szyjki macicy.  Jeżeli po stosunku pojawia się silne krwawienie, ból podbrzusza, skurcze to są objawy niepokojące, dlatego koniecznie powiedz o nich lekarzowi, lub od razu zgłoś się do szpitalnej izby przyjęć

 

  1. Czy stosunek może wywołać poronienie lub poród przedwczesny?

Podczas orgazmu dochodzi do skurczów macicy. Nie są one jednak sygnałem przedwczesnego porodu.

Nie jest to niebezpieczne, jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo. W ciąży wysokiego ryzyka lekarze niemal zawsze zalecają zrezygnowanie z seksu. U niektórych kobiet, gdy ciąża jest zagrożona, skurcze  wywołane orgazmem mogą prowadzić do poronienia i porodu przedwczesnego.

 

  1. Czy jest w ogóle ochota na zbliżenia?

Oczywiście, wszystko to zależy od kobiety i jej organizmu, jednak większość kobiet potwierdza – w trakcie ciąży popęd seksualny wzrasta. Nawet jeśli pierwszy trymestr niezbyt sprzyja częstym stosunkom z powodu gorszego samopoczucia (mdłości, zmęczenie, obawa przed poronieniem itp.), wszystko zmienia się wraz z nadejściem drugiego trymestru. Ciało nabiera blasku i pięknieje, piersi uwydatniają się, kobiety po prostu czują się bardziej seksowne… a hormony szaleją! W rezultacie sprzyja to randkom i miłym chwilom we dwoje, a doznania są spotęgowane, oczywiście jeżeli Twojemu partnerowi nie przeszkadza uprawianie seksu w ciąży.

 

  1. Jaka pozycja jest najbezpieczniejsza?

Nie ma  konkretnych najlepszych pozycji, należy znaleźć taką, która dla Was obojga będzie wygodna i komfortowa. Wszystko polega na zaufania i komunikacji

 

Czas ciąży jest wspaniałą możliwością pogłębiania czułości i bycia ze sobą, oswojenia się ze swoim ciałem, i z myślą, że nie da się wszystkiego zaplanować i kontrolować. Jeżeli się temu poddamy, lepiej przeżyjemy ciążę i poród, będzie to korzystniejsze dla związku i dla seksu również.

 Aby przeczytać więcej, zapisz się do Szkoły Rodzenia Mama Gaja!
Wraz z potwierdzeniem zgłoszenia otrzymasz hasło.
     
 

 


 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA MAMA GAJA 

 

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.

  • Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym, co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
  • Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?

 

To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja Zapisz się

Pozostałe artykuły na temat ciąży

Opinie o Szkole Rodzenia Mama Gaja