fbpx
 

Stabilizacja centralna

Kurs płatny – stabilizacja centralna. stabilizacja1(warsztat dla Pań po porodzie – od 3 miesiąca po urodzeniu dziecka)

 

Trening mięśni głębokich jest podstawą bezpiecznego używania swojego narządu ruchu. Młode mamy przed rozpoczęciem zwiększonej dawki aktywności fizycznej powinny skupić się na przywróceniu mięśniom prawidłowej długości po okresie ciąży.

Stabilny tułów jest elementem chroniącym kręgosłup przez przeciążeniami oraz zapobiegający dolegliwościom bólowym w tym regionie. Okres ciąży dla organizmu kobiety jest czasem dużych zmian w biomechanice i nie można zapominać, że na powrót do sportu trzeba się przygotować. W trakcie warsztatu omówiona jest rola mięśni głębokich tułowia oraz pokazany jest trening angażujący podane mięśnie do pracy.

 

stabilizacja2Warsztat kierujemy do pań, które:

  • są od 3 miesiąca po porodzie;
  •  chcą zwiększyć swoją aktywność fizyczną i powrócić do formy sprzed ciąży;
  • odczuwają dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa;
  • chciałyby skupić się na ćwiczeniach tułowia, głównie treningu mięśni brzucha – tylko trening wykonany na stabilnym tułowiu nie jest w stanie zaszkodzić innym strukturom.

 

Kluczowym elementem powrotu do formy sprzed ciąży i powrotu do dużej aktywności fizycznej jest trening mięśni głębokich tułowia. Trening ten bazuje głownie na jakości wykonanych ćwiczeń, a także na zaangażowaniu do pracy mięśnia poprzecznego brzucha. Trening stabilizacji centralnej opiera się w głównej mierze na poprawności napinania mięśni głębokich. Osoby, które nigdy wcześniej nie pracowały mięśniami w ten sposób, mogą mieć problemy z wyczuciem ruchu. W związku z tym uczestnictwo w warsztatach daje możliwość nauki pod okiem fizjoterapeuty i pewność wykonywania treningu bez szkody na własnym zdrowiu!

 


 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA MAMA GAJA 

 

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.

  • Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym, co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
  • Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?

 

To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja Zapisz się

 

Opinie o Szkole Rodzenia Mama Gaja

 


 

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się