fbpx
 

Joga w ciąży

joga1Warsztat płatny – zajęcia dla Pań w ciąży drugi i trzeci trymestr

Zajęcia z jogi dedykowane są dla wszystkich Pań, które szukają harmonii między ciałem a umysłem. Chwila wyciszenia i relaksu daje swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym i jest najważniejszym elementem w okresie ciąży. Jeśli ciąża przebiega bez żadnych komplikacji joga jest doskonałą formą ćwiczeń. Asany dostosowywane są do odpowiedniego trymestru ciąży, a rytm ćwiczeń każda z mam dostosowuje do swoich indywidualnych możliwości i potrzeb.

 

Regularne ćwiczenia jogi wpływają na funkcjonowanie organizmu zarówno mamy jak i dziecka.

  • Na zajęciach z jogi wykorzystywane są techniki oddychania torem przeponowym, które odgrywają znacząca rolę podczas porodu. Świadome oddychanie wpływa na niwelowanie bólu, dzięki czemu nie ma konieczności korzystania ze środków farmakologicznych.
  • Ćwicząc jogę rozluźniamy całe ciało oraz wpływamy na znaczne uelastycznienie mięśni przykręgosłupowych. Przyjmowanie odpowiednich pozycji przypisywanych do poszczególnych trymestrów ciąży wpływa na zmniejszenie bólu w okolicach najbardziej narażonych na przeciążenia.
  • Ćwiczenia oddechowe powodują lepsze dotlenienie zarówno przyszłej mamy jak i dziecka. Zwiększona ilość tlenu, to również większa ilość substancji odżywczych, która wpływa na aktywizację dziecka oraz jego prawidłowe ułożenie.
  • Praca nad ciałem w tym szczególnym okresie wpływa na samopoczucie i niwelowanie zbędnego napięcia. Korzystnym odzwierciedleniem jest stan ciała i umysłu po porodzie. Powrót do formy będzie znacznie szybszy i przyjemniejszy.

 

joga2Złe i bolesne doświadczenia w okresie ciąży będą się przekładać zarówno na stan psychiczny jak i fizyczny. Poddanie się burzy hormonów i huśtawce emocjonalnej nie pozwoli na przeżywanie chwil radości oraz poczucie akceptacji. Joga jest dla wszystkich! Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do tego, aby pierwszy raz udać się na te zajęcia. Poprawa sprawności oraz lepsze samopoczucie zmotywują do dalszego uczestnictwa i czerpania radości z tego wyjątkowego okresu w życiu.

 


 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA MAMA GAJA 

 

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.

  • Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym, co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
  • Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?

 

To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja Zapisz się

 

Opinie o Szkole Rodzenia Mama Gaja

 


 

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się