Aktywny poród dla par

Warsztat płatnyaktywny poród dla par1 – dla par przygotowujących się do porodu rodzinnego (trzeci trymestr ciąży)

 

Coraz częściej przyszli rodzice decydują się na poród rodzinny. Obecność partnera przy narodzinach dziecka jest wsparciem dla kobiety, pomocą przy wysiłku oraz wspólnym przeżywaniem jednej z ważniejszej chwil ich wspólnego życia. Decyzja o uczestnictwie partnera jest uwarunkowana dużym zaufaniem. Przyszły ojciec musi odczuwać potrzebę przebywania przy tym wyjątkowym wydarzeniu. Poród rodzinny niesie za sobą możliwości zaangażowania partnera w niefarmakologicznych metodach radzenia sobie z bólem porodowym oraz jego spokój może okazać się bardzo przydatny dla rodzącej. Pozycje wertykalne, jakie można przyjmować podczas porodu są również pozycjami angażującymi drugą osobę, przez co przyszli rodzice razem czują, ze uczestniczą w cudzie narodzin. Warsztat, jaki proponujemy stanowi omówienie wszystkich faz porodu, naukę oddychania, pokazanie pozycji wertykalnych, przeszkolenie w masażu okolicy kości krzyżowej oraz ćwiczeń łagodzących ból porodowy.

 

aktywny poród dla par2Dzięki obecności na warsztacie dla par przyszli rodzice mogą:

  • poznać lub powtórzyć fazy porodu, dzięki czemu będą bardziej świadomi tego, co dzieje się na sali porodowej;
  • przećwiczyć techniki oddychania zależne od faz porodu – uznawane za najlepszy czynnik radzenia sobie z bólem porodowym;
  • dowiedzieć się, jakie pozycje może kobieta przyjmować na sali porodowej, a także w których może uczestniczyć partner. Zajęcia to okazja to wspólnego przećwiczenia konkretnych pozycji;
  • nauczyć się, w jaki sposób partner może pomagać kobiecie podczas narodzin dziecka;
  • zapoznać się z masażem okolicy krzyżowej przez partnera w trakcie porodu, podczas warsztatu mężczyzna nabywa praktycznych umiejętności pod okiem specjalisty.

Poród jest pięknym, ale stresującym momentem w życiu przyszłej mamy. Obecność partnera okazuje się często elementem zmniejszających lęk i dającym poczucie bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że przyszli tatusiowie powinni także przygotować się do roli, jaką będą pełnić przy narodzinach dziecka. Uczestnictwo w warsztatach to okazja do nabycia umiejętności i wiedzy niezbędnej na porodówce. Kameralna atmosfera stwarza warunki do zadawania pytań, rozwiania wątpliwości oraz skupienia się na elemencie, który przyszli rodzice uważają za najtrudniejszy. Serdecznie zapraszamy.

 


 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA MAMA GAJA 

 

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.

  • Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym, co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
  • Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?

 

To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja Zapisz się

 

Opinie o Szkole Rodzenia Mama Gaja

 


 

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się