Warsztat masażu dla niemowląt

masaż shantala1
Warsztat masażu dla niemowląt – dla Pań w trzecim trymestrze ciąży

Warsztat wprowadzający w tematykę masażu niemowląt. Zajęcia składają się z części teoretycznej, a także części praktycznej, gdzie poznawanie technik odbywa się na lalkach. Dlatego te zajęcia kierujemy właśnie do Pań w trzecim trymestrze ciąży, aby mogły zapoznać się z założeniami masażu Shantala oraz jak najwięcej zapamiętać przed narodzinami maluszka. Regularne masowanie dziecka to korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla osoby masującej. Masaż Shantala pozwala wyciszyć dzieci, zapobiega kolkom regulując pracę układu trawiennego, pomaga w uregulowaniu snu, a także stymuluje prawidłowy rozwój psychofizyczny. Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż to wzmocnienie więzi z dzieckiem, uspokojenie, relaks, poznanie komunikatów, jakie wysyła dziecko, a także forma spędzenia czasu z maluszkiem.

 

 

 

Dlaczego warto skorzystać z warsztatów już w trakcie ciąży?masaż shantala2

  • na warsztacie omówione są założenia masażu oraz uczestnicy nauczani są podstawowych technik masażu;
  • podczas zajęć prezentowany jest masaż antykolkowy, co stanowi dla rodziców dodatkowy element radzenia sobie z kolkami u dzieci;
  • można przećwiczyć techniki masażu pod okiem instruktora na lalce i wykonywać poprawnie te same techniki na swoim dziecku;
  • jest to idealny moment, aby zdecydować się na naukę całego masażu Shantala i poznanie większej ilości technik na zajęciach już z dziećmi.

 

oddech1Masaż niemowlęcia niesie korzyści zarówno dla rodzica i dziecka. Od pierwszych chwil możemy oswajać maluszka do dotyku, a także przekazywać mu w ten sposób swoją rodzicielską miłość. Budowanie więzi z dzieckiem najlepiej zacząć już zaraz po narodzinach. Zapraszamy do udziału w warsztacie także osoby, które nigdy wcześniej nie uczyły się masować. Zajęcia prowadzi instruktor specjalnie przeszkolony do tego, w jaki sposób nauczyć rodzica poprawnego wykonywania technik. Masować swoje dziecko może każdy, natomiast ważne jest, aby wykonywać techniki w prawidłowy i bezpieczny sposób dla dziecka!

 


 

Szkoła Rodzenia Mama Gaja

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.
 
Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?
To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się