Masaż Shantala

shantal1Spotkanie dla rodziców z dzieckiem od 2 do 9 miesiąca życia – warsztat płatny

 

Masaż niemowlęcia to dotyk miłości, jaki rodzic przekazuje swojemu dziecku. Warsztaty są nabyciem praktycznych umiejętności wykonywania całego masażu. Zajęcia zostały podzielone na 4 części ( spotkanie raz w tygodniu przez 4 tygodnie), na które rodzice zabierają swoje maluchy. Udział w warsztatach można rozpocząć od 2 do 9 miesiąca życia dziecka. Każde spotkanie to nauka masażu innych części ciała tj. kończyny górne, klatka piersiowa, kończyny dolne, brzuszek, plecy, buzia oraz gimnastyka.

 

 

 

shantal3Dzięki cyklicznej organizacji zajęć:

  • rodzic poznaje stopniowo techniki i może przez tydzień doskonalić wykonywanie konkretnych ruchów;
  • instruktor spotyka się z rodzicami kilkakrotnie co stanowi okazję do zadawania pytań oraz konsultacji na temat konkretnych technik masażu;
  • dziecko jest przyzwyczajane do dotyku oraz zapoznawane z masażem bez stresu i niepokoju;
  • masujący pamięta wszystkie ruchy i może w 100% skupić się na dziecku podczas masażu.

 

Masaż Shantala zaspokaja w dziecku potrzebę dotyku i bezpieczeństwa, jakie powinni rodzice przekazywać mu od pierwszych chwil. Budowanie więzi z maluszkiem, jak również dbałość o jego prawidłowy rozwój najlepiej zacząć od początku jego życia. Brak prawidłowej stymulacji rozwoju dziecka może objawić się w jego dorosłym życiu. Dlatego zachęcamy do nauki masażu każdego rodzica. Uczestnictwo w warsztatach pozwala osobie masującej ograniczyć do minimum stres związany z niepoprawnym wykonywaniem technik, gdyż każdy element masażu jest nauczany pod okiem instruktora oraz wielokrotnie powtarzany. W ten sposób dziecko nie odczuwa niepewności, w pełni można cieszyć się chwilami spędzonymi na masowaniu dziecka czerpiąc wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą masaż.

 


 

Szkoła Rodzenia Mama Gaja

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.
 
Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?
To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się