Kurs chustonoszenia

chusty1Warsztat dla rodziców z dzieckiem – platny

Zajęcia są połączeniem teorii z praktyką. Rodzice poznają zasady prawidłowego wiązania oraz zalety jakie dziecko osiąga będąc prawidłowo noszonym. Wiązania dostosowywane są do poszczególnego miesiąca życia dziecka. Noszenie dziecka w chuście stanowi formę kontynuacji życia płodowego i zarazem pozwala dziecku na adaptację w nowym otoczeniu. Bliskość rodzica jest dla niemowlęcia najważniejsza. Systematyczne noszenie dziecka w chuście pozwala na nawiązanie więzi oraz sprawi, że rodzice znacznie lepiej będą rozumieli potrzeby swojego maluszka.

 

 

 

 

chusty2Dlaczego warto nosić dziecko w chuście ?

  • Zachowanie kontaktu fizycznego z dzieckiem , buduje więź oraz wpływa na poczucie bezpieczeństwa
  • Ruchy osoby noszącej przypominają kołysanie, dzięki czemu w sposób pośredni wpływamy na rozwój zmysłu równowagi .
  • W prawidłowo zawiązanej chuście dziecko bardzo szybko się uspokaja. Ciepło rodzica przynosi ulgę i wpływa na poprawę perystaltyki jelit.
  • Ustawienie nóżek niemowląt na pozycji „żaby” wpływa na rozwój stawów biodrowych i jest częścią profilaktyki zapobiegającej dysplazji stawów biodrowych.

Nie wszystkie niemowlęta od samego początku dobrze reagują na chusty. Należy dać dziecku czas na zaaklimatyzowanie się i przyzwyczajenie do tej formy noszenia. Ten czas zaprocentuje dając korzyści dla obu stron, wystarczy wykazać się cierpliwością. Warsztat prowadzony jest przez wykwalifikowaną osobę. Dedykowany jest dla wszystkich dzieci. Noszenie w dużym stopniu daje poczucie bliskości, przez co dzieci stają się spokojniejsze. Zaspokojenie najważniejszych potrzeb wpływa na dalszy rozwój społeczny i emocjonalny wszystkich maluszków.

 


 

Szkoła Rodzenia Mama Gaja

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.
 
Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?
To znaczy, że musisz się zapisać do Szkoły Rodzenia Mama Gaja

CHCESZ BRAĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?  Zapisz się