fbpx
 

Chłopiec czy dziewczynka?

Chłopiec czy dziewczynka?

Metody wpływania na płeć dziecka

 

Jeżeli Twoim upragnionym marzeniem jest mieć dziewczynkę lub chłopca, to możesz sprawdzić kilka sposobów na wpływanie na płeć dziecka. Jednym ze sposobów, który opisywaliśmy na naszym facebooku, jest chiński kalendarz planowania płci dziecka.

 

Innym sposobem jest skorzystanie z podpowiedzi amerykańskich oraz holenderskich naukowców.  W swoich badaniach opisują oni, iż bardzo ważne są dwie kwestie:

 

Dieta kobiety przed zajściem w ciążę

Jeżeli chcecie począć dziewczynkę należy dbać o specyficzną dietę – jeść produkty bogate w wapń i magnez, czyli jogurty, biały ser, szpinak, tofu, migdały, brokuły, orzechy, fasolę, figi.

Rodzice, którzy pragną mieć męskiego potomka, powinni jeść dużo produktów zawierających sód i potas np. potrawy słone, mięso, solone wędliny, ryby, ryż, makaron, białe pieczywo, sucharki, warzywa (oprócz wymienionych w diecie „na dziewczynkę”) – zwłaszcza pomidory i ziemniaki, banany, daktyle, pestki słonecznika, oleje, margarynę.

 

Kalendarz owulacji kobiety

Inną metodą jest typowanie dni, w których pary powinny się kochać – np. nie w dniach poprzedzających owulację i zaraz po niej. Wynika to faktu, iż plemniki zawierające geny płci żeńskiej są bardziej wytrzymałe niż plemniki zawierające geny płci męskiej. To właśnie plemniki przyszłego ojca decydują o płci dziecka i dlatego, aby urodzić dziewczynkę trzeba kochać się na 2-3 dni przed jajeczkowaniem.

Jeśli chcecie spłodzić chłopca, należy odbyć stosunek w momencie jak najbliższym owulacji – w ciągu kilku godzin przed nią lub tuż po niej, bo plemniki „męskie” są szybsze i pierwsze dotrą do gotowego na zapłodnienie jaja.

Plemniki Y, czyli te z chromosomem męskim, są bowiem szybsze od plemników X, więc jest duże prawdopodobieństwo, że zwyciężą w wyścigu i pierwsze dotrą do celu – komórki jajowej. Nie mogą jednak zbyt długo czekać na moment jajeczkowania, ponieważ są słabsze od plemników X i bardzo możliwe, że nie przetrwają kilku dni w drogach rodnych kobiety.

 

W określeniu dni płodnych/owulacji, pomóc może Kalendarz dni płodnych

 

 


 

BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA + POŁOŻNAMAMA GAJA

 

Wszystkie przyszłe mamy serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia w Poznaniu oraz do Szkoły Rodzenia we Wrocławiu.

  • Jeśli nie wiesz wszystkiego o tym, co powinnaś robić w ciąży, podczas porodu i po porodzie?
  • Jeśli nie wiesz jak zajmować się maleństwem po przyjściu na świat?
  • Jeśli chcesz, aby Twój partner/mąż/narzeczony również nauczył się, jak dbać o małe dziecko…

 

To znaczy, że musisz zapisać się do Szkoły Rodzenia Mama Gaja
Zapisz się

 


 

50 wskazówek dotyczących ciąży – cz.2

50 wskazówek dotyczących ciąży – cz.2

Starasz się o dziecko?   Oto druga część 50 cennych wskazówek: 26. Przeczytaj książkę o ciąży i wychowywaniu dziecka. 27....
Read More
Karmienie piersią vs mleko modyfikowane

Karmienie piersią vs mleko modyfikowane

Korzyści karmienia piersią   Pokarm matki zawiera wszystkie potrzebne dziecku składniki odżywcze (białko, cholesterol niezbędny do prawidłowego dojrzewania układu nerwowego,...
Read More
Jestem w ciąży – dlaczego warto iść do Szkoły Rodzenia

Jestem w ciąży – dlaczego warto iść do Szkoły Rodzenia

Jestem w ciąży - i co teraz? Ciąża to okres w życiu kobiety, który wymaga specyficznej wiedzy, która pomoże Tobie...
Read More
Opinia o Szkole Rodzenia Mama Gaja od Pani Ewy

Opinia o Szkole Rodzenia Mama Gaja od Pani Ewy

Polecam z całego serca szkołę rodzenia Mama Gaja.   Razem z mężem uczęszczaliśmy na kursy i byłam zachwycona. Po porodzie...
Read More
Opinia o Szkole Rodzenia Mama Gaja od Pani Dagmary, Agnieszki i Moniki

Opinia o Szkole Rodzenia Mama Gaja od Pani Dagmary, Agnieszki i Moniki

Niezmiernie miło jest mi polecić wszystkim Mamusiom szkołę rodzenia Mama Gaja.   Zajęcia prowadzone są w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze,...
Read More

 

/